Ile razy słyszałaś narzekania koleżanek, które żaliły się, że zdjęcia ze ślubu dostały dopiero po roku od ślubu i w dodatku po setkach maili i telefonów? By uniknąć takich stresujących sytuacji, należy poświęcić dłuższą chwilę na wybór fotografa na ślub. Nie chcesz chyba źle wypaść na zdjęciach upamiętniających najważniejszy dzień w twoim życiu?

Określ budżet

Nie można rozpocząć poszukiwań fotografa na swoje wesele bez określenia budżetu, jaki chcesz na ten cel przeznaczyć. Oczywiście ceny poszczególnych ofert będą się między sobą różnić. Należy mieć na uwadze, że różnice w cenie mogą wynikać ze specyfiki danego regionu – ceny w poszczególnych miastach mogą znacznie od siebie odbiegać. Różnica w cenie może też być konsekwencją różnej jakości usług. Oznacza to jedno: im wyższa cena, tym rzetelniejszy i bardziej profesjonalny fotograf na wesele. Dobry fotograf na wesele musi bowiem cały czas inwestować w najlepszej jakości sprzęt, za który często trzeba zapłacić niemałą sumkę, a dobry sprzęt plus umiejętności fotografa.

Oferta

Jeśli wiesz już, jaką kwotę chcesz przeznaczyć na fotografa ślubnego, czas zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujesz. Ile chciałabyś mieć zdjęć? Czy interesują cię sesje ślubne w plenerze w dniu ślubu, czy innego dnia? Czy marzy ci się piękny ślubny album?

Poza kwestią zdjęć trzeba też zastanowić się nad reportażem ślubnym. Fotograf na wesele może ci bowiem towarzyszyć już podczas układania przez fryzjerkę włosów bądź od błogosławieństwa – może utrwalić cały proces przygotowań. Z drugiej strony duża część Młodych Par decyduje się na kamerowanie dopiero w kościele, jednak znacznie lepszym rozwiązaniem jest pierwsza opcja. Z pewnością za kilka lat, kiedy będziesz oglądać z mężem nagranie ze ślubu, z radością będziecie oglądać nerwowe przygotowania i ponownie poczujecie tamtą ekscytację.

Sprawdź portfolio

Każdy profesjonalny fotograf na wesele powinien mieć swoje portfolio, które koniecznie należy sprawdzić. To pozwoli ci zweryfikować umiejętności fotografa. Dokładnie należy przyjrzeć się zdjęciom z ceremonii kościelnej. W kościele przy sztucznym świetle należy się wykazać dużymi umiejętnościami podczas robienia zdjęć. Oczywiście umiejętności muszą iść w parze z dobrej jakości sprzętem.

Przeglądając portfolio, musisz zwrócić szczególną uwagę na zdjęcia z najważniejszych punktów wesela. Pierwszy taniec, moment wspólnego krojenia tortu, oczepiny itd. – zobacz, czy na tych zdjęciach fotograf ma ten sam punkt widzenia co ty.

Inną sprawą są zdjęcia z samej zabawy weselnej. Umiejętność robienia efektownych zdjęć w ruchu powinien posiadać każdy dobry fotograf. Zdjęcia muszą być dynamiczne, ale jednocześnie nie mogą być rozmazane. W tego typu zdjęciach to właśnie detale tworzą cały efekt.

Fotograf na wesele musi mieć też ścisłe godziny pracy, które należy z nim ustalić przed przyjęciem oferty. Zapytaj więc, do której godziny będzie mógł pracować (zazwyczaj fotograf na wesele kończy pracę po oczepinach).

Fotografia ślubna Śląsk – gdzie szukać fotografa?

Jeśli interesuje cię fotografia ślubna, Śląsk jest najlepszym miejscem do poszukiwań. W pierwszej kolejności możesz zacząć przeglądać oferty w Internecie. Gdy już znajdziesz ofertę, która cię zainteresuje, nie podpisuj żadnych umów bez spotkania z fotografem. Podczas spotkania będziesz mieć szansę porozmawiać z tą osobą, omówić szczegóły, dokładnie przyjrzeć się umowie oraz portfolio.

Ciekawym pomysłem jest także wybranie się na targi ślubne, na których jednym z punktów programu jest fotografia ślubna. Śląsk to idealne miejsce na takie wydarzenia. Zazwyczaj targi ślubne są organizowane w największych miastach. Jednym z nich są Katowice.

Wybór fotografa na ślub nie jest łatwy. Trzeba zastanowić się nad wieloma sprawami: ilością zdjęć czy nad tym, jakie sesje ślubne cię interesują. Warto jednak poświęcić na to chwilę, biorąc pod uwagę fakt, że zdjęcia i film z wesela to najważniejsze pamiątki z tego ważnego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *