Jeśli zajmujesz się fotografią lub dopiero zaczynasz, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że fotografia ślubna jest niezwykle wymagającą dziedziną. Jeśli fotografujesz młodą parę praktycznie przez cały dzień, od porannej wizyty u fryzjera i makijażystki, poprzez ceremonię, aż po zabawę do późnych godzin nocnych, zdecydowanie możesz się spodziewać przeróżnych warunków (pogodowych, oświetleniowych itd.). Wtedy nadchodzi pytanie- jak odpowiednio skompletować sprzęt, aby być przygotowanym na przeróżne okoliczności?

W krótkim poradniku dla fotografów poznasz wskazówki, jakie udzielił nam zaprzyjaźniony fotograf ślubny. Śląsk, Pomorze, Góry czy Mazury- niezależnie w jakim regionie Polski mieszkasz, cenne rady przydadzą Ci się robiąc zdjęcia w każdym miejscu naszego kraju. Zaczynamy!

fotograf ślubny śląsk opinie

Korpus aparatu fotograficznego

Pierwszą sprawą jest wysoka czułość ISO aparatu. Jeśli masz możliwości finansowe, zawsze wybieraj sprzęt możliwie jak najbardziej zaawansowany. Ważne aby pozwalał on fotografować na wysokich czułościach, bez obawy o jakość zdjęć. Pomaga to w pracy w obecnie panującym świetle np. w kościele (zazwyczaj nie można robić zdjęć z fleszem).

Kolejny aspekt to matryca pełnoklatkowa. Nie dość, że poprawia ona jakość naszych fotografii to również pozwala na zrobienie pięknych zdjęć w małych pomieszczeniach

Bardzo ważną kwestią jest sprawny autofokus, który jest pomocny przy słabym oświetleniu. Następnie warto zadbać o naładowane akumulatory oraz dokładnie wiedzieć ile zdjęć można wykonać na jednej baterii.

Obiektyw

Osoby zajmujące się fotografią zawodowo polecają tzw. obiektywy jasne. Niestety realia są takie, że nie każdego stać na zestawy 24 mm, 50 mm czy 75 mm (ze światłem f/1.4). Nasz ekspert, fotograf ślubny Śląsk poleca obiektywy:
– 17-40 mm f/4
– 50 mm f/1,4
– 70-200 mm f/2.8

Lampa błyskowa

Zawsze warto jest wyposażyć swój zestaw fotograficzny w zewnętrzną lampę błyskową (tzw. dedykowaną). Lampa tego typu posiada dużą liczbę przewodnią oraz kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim jest to moment synchronizacji z lustrem oraz ruchoma głowica. Pozwala ona na dowolne odbijanie błysku od m.in. ścian, luster, sufitu itd.

Opanowanie techniczne flesza jest niezwykle istotne w nowoczesnym podejściu do fotografii ślubnej. Odpowiednio użyty będzie praktycznie niemożliwy do wykrycia. Warto pamiętać, że młode pary zazwyczaj preferują jasne i wyraźne zdjęcia, jednak bez nuty sztuczności.

fotograf ślubny śląsk i kraków

Fotograf śluby Śląsk o lampie błyskowej

Zawsze warto upewnić się, że nasze zdjęcie jest wyraźne i wszystko na nim dokładnie widać. Kieruj się zasadą, że najważniejsze są preferencje Pary Młodej, a nie artystyczna wizja fotografa.

„Subtelne i niewielkie oświetlenie fleszem jest pożądane, szczególnie jeśli chodzi o najważniejsze momenty ceremonii”.

W kontekście lampy błyskowej bardzo ważny jest jeszcze jeden element, tzw. „zmiękczacz”. Ma on postać dyfuzora, który jest przyklejony do plastiku lub najmniejszego soft boxa. Druga opcja daje naprawdę świetny efekt, przy stosunkowo niskiej cenie.

Jeśli chodzi o lampę warto pamiętać również o tym, aby mieć przy sobie zestaw dodatkowych, naładowanych akumulatorów. Oczywiście dodatkowo warto jest zabrać ładowarkę. Im większy i silniejszy zapas energii, tym lepiej.

Tak mniej więcej wyglądają najważniejsze funkcje sprzętu fotograficznego, który jest dostosowany do robienia zdjęć na ślubach i weselach. Na uwadze powinien je mieć każdy dobry fotograf śluby. Śląsk, Mazury, Pomorze- niezależnie od miejsca pracy, wymagania Młodych Par stale wzrastają. Warto jest być z nimi na bieżąco i stale doskonalić swój warsztat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *