Rodzinne imprezy, grill z przyjaciółmi, popołudnie z książką na leżaku – to doskonały wypoczynek. Aby wiosenne i letnie chwile były jeszcze przyjemniejsze, z całą pewnością warto zadbać o muzykę. Nagłośnienie tarasu jest niezwykle ważnym udogodnieniem w domach jednorodzinnych. Jest też stosowane w restauracjach, salkach weselnych i nie tylko. Jak prawidłowo zaplanować nagłośnienie zewnętrzne?

Razem z nadejściem ciepłych dni, sezon grillowy rozpoczyna się na całego. Polskie rodziny uwielbiają spędzać razem czas na powietrzu, przygotowując i wspólnie spożywając posiłki. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem dużego lub mniejszego tarasu, z całą pewnością na wiosnę nabiera on życia. Zaczyna kwitnąć, pojawiają się na nim meble tarasowe i sprzęt do grillowania. Dlaczego by nie zadbać także o nagłośnienie tarasu, by przydomowy wypoczynek był jeszcze przyjemniejszy?

Nagłośnienie zewnętrzne stosuje się także w lokalach, w tym szczególnie w restauracjach zajmujących się organizacją wesel. By cieszyć się muzyką nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz, należy spełnić kilka warunków.

Nagłośnienie zewnętrzne, jakie głośniki?

By nagłośnić taras, najlepiej wyposażyć się w zestaw obejmujący głośniki zewnętrzne i wzmacniacz. Profesjonalne nagłośnienie zewnętrzne wymaga stosowania dobrego sprzętu i dużych, mocnych wzmacniaczy. Na potrzeby domowe można zaopatrzyć się w mniejszy zestaw. Głośniki zewnętrzne dostępne są w różnych mocach. Należy wybrać parametry sprzętu w zależności od tego, jak dużą przestrzeń chcemy nagłośnić.

Głośniki są wyprofilowane akustycznie w taki sposób, żeby by dźwięk rozchodził się strumieniowo oraz kierunkowo. Standardowe głośniki zewnętrzne są zwykle dostosowane do montażu na ścianach. W sprzedaży dostępne są także modele przystosowane do montażu poziomego, np. w podłodze tarasu.

Należy pamiętać, że na tarasie nie należy stosować standardowych głośników. Głośniki zewnętrzne powinny być zabezpieczone przed działaniem wilgoci, ciałami stałymi (kurz, piasek itd.) czy promieniowaniem UV. Należy zatem zakupić specjalny sprzęt do użytku poza domem.

Prawidłowe nagłośnienie tarasu – system nagłośnieniowy

Oprócz głośników i wzmacniacza nasz nowoczesny tarasowy system nagłośnienia może obejmować dodatkowe wyposażenie umożliwiające połączenie sieciowe. Jest to niezbedne, jeśli chcemy słuchać muzyki na tarasie strumieniowo na przykład z YouTube, z radia internetowego czy z dysku sieciowego. Warto Wyposażyć nasz system w bezprzewodowy pilot, który ułatwi sterowanie dźwiękiem. Jeśli zależy ci na mocnym basie, zainwestuj w subwoofer zewnętrzny, by zyskać jeszcze lepszą jakość dźwięku. Godnym uwagi rozwiązaniem jest też nagłośnienie bezprzewodowe, na które warto zdecydować się, gdy zależy ci na częstej zmianie aranżacji przestrzeni okołodomowej. Możesz wówczas przenosić głośniki z tarasu do ogrodu itp. Nagłośnienie bezprzewodowe jest doskonałym rozwiązaniem, gdy posiadasz więcej niż jeden taras czy na altanę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *