Zdjęcia ślubne to pamiątka na całe życie. Nic dziwnego, ze większość par decyduje się na wykonanie specjalnej sesji plenerowej. Najczęściej odbywa się ona już po weselu, w niedługim odstępie czasowym od uroczystości. Często trwa cały dzień, a na jej efekty czeka się nawet tygodniami. Fotograf poddaje zdjęcia profesjonalnej obróbce i wybiera najlepsze spośród setek wykonanych ujęć. Aby sesja plenerowa byłą wyjątkowa, należy się do niej przygotować. Jednym z najważniejszy elementów jednak wybór miejsca, gdzie wykonane zostaną zdjęcia.

Choć głównym tematem zdjęć ślubnych jest oczywiście para młoda, tło ma bardzo duże, wręcz kluczowe znaczenie. Miejsce, w którym wykonana zostanie sesja plenerowa, tworzy klimat ujęć. Może sprawić, że będą one naprawdę niepowtarzalne. Warto dobrze zastanowić się nad wyborem scenerii, tak by jak najlepiej oddawała upodobania, charaktery, a być może nawet wspólną historię pary.

Park pałacowy

Natura jest najlepszym tłem każdej sesji plenerowej. Jej piękno jest niezaprzeczalne, i niezależnie od pory roku, malownicze krajobrazy zawsze stanowią doskonałe tło sesje ślubnej. Pary młode, wraz z fotografami, bardzo często wybierają otoczenie parkowe. To bodaj najbardziej konwencjonalna z możliwych opcji. Kwitnące zadane krzewy i żywopłoty, ozdobne mostki i strumienie bardzo dobrze wyglądają na zdjęciach. Romantyczny, choć odrobinę bardziej oryginalny klimat można stworzyć podczas sesji w zamkowych ruinach.

Sesja industrialna

Pary poszukujące ciekawszych pomysłów na sesje ślubne, wybierają czasem na plener stare budynki przemysłowe. Opuszczone fabryki, kopalnie, hale to bardzo oryginalne tło do zdjęć. Styl industrialny jest na czasie – dlaczego by więc nie wykorzystać go również w tym wypadku? Stare budynki mają swój klimat i własną historię. Kolorystyka takiego otoczenia może być bardzo inspirująca. Naturalna cegła, szarość betonu i otaczająca budowle zieleń tworzą ciekawe kompozycje. Nie dominują jednak nad całością kadru.

Sesje ślubne na Śląsku

Na wybór industrialnego otoczenia najłatwiej zdecydować się mieszkańcom śląska. Zabytkowe kopalnie są wręcz oblegane przez fotografów i zna je każdy fotograf ślubny. Katowice, Zabrze, Bytom, to miasta uznawane powszechnie za szare i raczej niespecjalnie malownicze. W rzeczywistości pełno tu miejsc nieco zapomnianych, które mają swój niepowtarzalny urok. Kopalnia Guido czy Nikiszowiec tylko niektóre z nich.

Spersonalizowana sesja

Jeśli państwo młodzi mają wspólne pasje, często nieodzownym elementem sesji plenerowej są rekwizyty związane z ich stylem życia. Ciekawym pomysłem jest sesja na motocyklu. Sesje ślubne można wykonać, wykorzystując dowolne rekwizyty. Rowery, zabytkowe samochody. Pary związane z żeglarstwem fotografują się na jachtach. Takie zdjęcia mają bardzo emocjonalny charakter. Myśląc nad wyborem tła do sesji, warto wziąć pod uwagę upodobania i pasje, tak by zdjęcia oddawały, kim naprawdę są sportretowane osoby.

Stare miasto

Miejskie otoczenie jest bardzo dobre do wykonania zdjęć. Krakowska starówka nadaje się do tego doskonale. Dobrym wyborem może okazać się wykonanie sesji nocą, gdy na ulicach będzie mniej turystów. W wielu polskich kwitnie fotografia ślubna. Kraków, Wrocław czy Kazimierz Dolny to tylko niektóre z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *