Niezależnie od tego, czy urządzamy salę konferencyjną pod wynajem, czy pod użytek własnej firmy, musi się w niej znajdować kilka podstawowych sprzętów, które zagwarantują prawidłowy przebieg spotkań. Oczywiście rodzaj sprzętu musi być dostosowany do wielkości oraz przeznaczenia pomieszczenia. Wybierając odpowiednie urządzenia, organizacja konferencji czy szkolenia pracowników nie będzie sprawiała większych problemów.

Sale konferencyjne i ich najważniejsze elementy wyposażenia

To, czego w sali konferencyjnej absolutnie nie może zabraknąć to stoły i krzesła. W przypadku sali o średnich wymiarach najczęściej stosuje się układ stołów w tzw. podkowę. Takie ułożenie sprawi, że wszystkie osoby będące w sali będą się nawzajem widzieć i słyszeć, a kontakt nie będzie utrudniony. Sale konferencyjne urządzone w taki sposób najczęściej służą do organizacji szkolenia pracowników, spotkań biznesowych z klientami, a także zebrań zarządu.

szkolenia pracowników

W przypadku większych sal konferencyjnych stosowany jest inny układ stolików. Osoba prowadząca spotkanie zazwyczaj znajduje się za mównicą, natomiast pozostałe osoby zasiadają za stołami umieszczonymi naprzeciwko, ustawionymi w rzędach, gdzie każdy następny rząd znajduje się wyżej w stosunku do poprzedniego.

Projektor

Pierwszym urządzeniem, które koniecznie musi się znaleźć w sali konferencyjnej, jest projektor. Na rynku dostępne są projektory różniące się między sobą specyfikacją techniczną. Odmienna w nich jest technologia świecenia, ale także odległość, z jakiej można puszczać obraz na ekran – należy ją dobrać adekwatnie do wielkości pomieszczenia. Projektory różnią się także między sobą sposobem montowania. Dostępne są projektory montowane pod sufitem, ale także takie, którymi można operować ręcznie.

Ekran

Skoro sale konferencyjne muszą być wyposażone w projektor, to nie może w nich zabraknąć ekranu, na którym będzie się wyświetlał obraz. Oczywiście można zdecydować się na wyświetlanie obrazu na białej ścianie, jednak bardziej profesjonalnie prezentuje się dedykowany projektorowi ekran. Możemy zdecydować się na ekran montowany pod sufitem, sterowany zdalnie lub rozkładany ręcznie. Zaletą ekranu rozwijanego ręcznie jest jego mobilność. Sprawdza się wtedy, gdy organizowane są wyjazdowe szkolenia pracowników.

organizacja konferencji

Organizacja konferencji bez nagłośnienia? Nie ma mowy!

Czy organizacja konferencji byłaby możliwa bez nagłośnienia? Nie. Nawet jeśli spotkanie ogranicza się jedynie do kilku osób, to w momencie, kiedy wyświetlamy projektorem film, konieczne jest odpowiednie nagłośnienie. Szczególnie istotny jest dobrej jakości dźwięk na dużych salach konferencyjnych. Dlaczego jest to tak ważne? Przede wszystkim powinno nam zależeć na tym, żeby osoby biorące udział w spotkaniu słyszały prelegenta i rozumiały poszczególne słowa. Jest to istotne nie tylko podczas szkolenia pracowników, ale także w czasie dużych spotkań biznesowych czy innego rodzaju sesji.

Inną kwestią jest dobry PR. Pewnie każdemu zdarzyło się być na konferencji czy spotkaniu, na którym nagłośnienie było nieodpowiednie. Fakt, że nie słyszymy wtedy prelegenta to jedno. Pozostaje także problem w postaci nadszarpnięcia wizerunku. Wydarzenie, podczas którego doszło do problemów z nagłośnieniem, nie jest pozytywnie odbierane.

Organizacja konferencji, jeśli sala konferencyjna jest dobrze wyposażona, nie powinna stanowić problemu. Sale konferencyjne, w których znajduje się dobrej jakości projektor, ekran i nagłośnienie będą odpowiadały na potrzeby zarówno prelegenta, jak i słuchaczy. W tak zaaranżowanej przestrzeni z powodzeniem można zorganizować szkolenia pracowników, spotkania biznesowe i innego rodzaju wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *